Description
Adalet XCBA N4 - Explosionproof Circuit Breaker Enclosure, Aluminum Alloy, 480 VAC, 6" x 11" x 5" (WxHxD)
Specifications
| Enclosure Depth | 5" |
| Enclosure NEMA Rating | NEMA Type 4X |
| Enclosure Width | 6" |
| Enclosure Height | 11" |
| Component | Circuit Breaker Enclosure |
| Enclosure NEMA Rating | NEMA Type 7 |
| Enclosure NEMA Rating | NEMA Type 9 |
| Manufacturer | Adalet |
| Enclosure Composition | Aluminum Alloy |
